Menu
Koszyk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Kosy spalinowe

Kosa spalinowa - do skoszenia wysokiej trawy


kosa spalinowa solo

Kiedy potrzebna będzie kosa spalinowa?


Koszenie trawy nie ogranicza się wyłącznie do trawnika przed domem czy ogrodu. Równie ważne jest zadbanie o mniej odwiedzane miejsca, np. łąki czy sady. Nie ma konieczności żeby koszenie trawy w tych miejscach odbywało się z dużą częstotliwością. W miejscach z różnym ukształtowaniem terenu oraz wysoką trawą sprawdzą się kosy spalinowe.

Rodzaje i podział kos spalinowych

Kosy spalinowe występują w dwóch wariantach – z silnikiem 2-suwowym lub 4-suwowym. Model z silnikiem dwusuwowym świetnie sprawdzi się podczas pracy pod większym kątem. Przykładem są rowy melioracyjne, które wymagają koszenia z różnym stopniem nachylenia. Silnik dwusuwowy zapewnia bezpieczeństwo pracy w takich warunkach. A co z typem kos spalinowych z silnikiem czterosuwowym? Te modele kos doskonale spiszą się na prostych terenach. Dodatkowym plusem jest również prostsza obsługa serwisowa.

Możemy się spotkać z innym podziałem kos spalinowych. Zgodnie z nim występują dwa rodzaje kos – z głowicą żyłkową i tarczą tnącą. Pierwszy rodzaj to kosy z tzw. giętkim wałem. Oznacza to, że współpracują one z głowicą żyłkową. Mogą one ścinać tylko trawę lub chwasty o cienkich łodygach. Kosy spalinowe z tarczą tnącą posiadają większą moc silnika i tzw. wał sztywny. Zastosowanie ostrza tnącego lub tarczy tnącej umożliwia cięcie grubszych chwastów i zarośli.


Zalety kos spalinowych:
  • Duża moc
  • Funkcjonalne
  • Estetyczna konstrukcja
  • Ergonomiczny uchwyt
  • Różne warianty wyposażenia
  • Dwa warianty rur prowadzących – jednoczęściowe lub składane
  • Koszenie wysokiej trawy
  • Praca na różnie ukształtowanym terenie
kosa spalinowa solo by AL-KO
Spalinowe urządzenie wielofunkcyjne AL-KO BC 260 MT - MULTITOOL 4w1
-7 %
Spalinowe urządzenie wielofunkcyjne AL-KO BC 260 MT - MULTITOOL 4w1 Podstawowe informacje Mocny silnik spalinowy 1 KMMocny a przy tym bardzo wydajny silnik spalinowy. Nowoczesna obudowa z tworzywa PP zapewnia mu ochronę i optymalne chłodzenie. Błyskawiczny demonta..
1399,00 zł 1499,00 zł
Kosa Spalinowa AL-KO BC 223 B
-11 %
AL-KO BC 223 B — Kosa Spalinowa Kosa AL-KO BC 223 B to model, który sprawdzi się we wszystkich pracach pielęgnacyjnych w ogrodzie. Niska waga i komfortowa kierownica zapewniają perfekcyjną kontrolę nad urządzeniem. Wygodne szelki pozwalają na dłuższą pracę bez zmęczenia. Kosa posi..
799,00 zł 899,00 zł
Kosa Spalinowa AL-KO BC 330 B
-8 %
AL-KO BC 330 B — Kosa Spalinowa Kosa AL-KO BC 330 B to model w dobrej cenie z nowoczesnym silnikiem o mocy 1,25 KM. Posiada pełne wyposażenie (nóż, głowica, szelki) oraz komfortową kierownicę zapewniającą optymalną kontrolę. Kosa wyróżnia się również niską wagą, a to dzięki zastosowaniu a..
829,00 zł 899,00 zł
AL-KO BC 400 B — Kosa Spalinowa Kosa AL-KO BC 400 B lekki model o wadze zaledwie 7,5 kg. Posiada komfortową kierownicę zapewniającą wygodną pracę. Kosa posiada nowoczesny silnik o mocy 1,7 KM. Sprawdzi się idealnie jako podkaszarka jak i również do wykoszenia średniej łąki. Posiada kompletne wypo..
999,00 zł
AL-KO BC 500 B — Kosa Spalinowa Kosa AL-KO BC 500 B to model z mocnym i nowoczesnym silnikiem i mocy 2,6 KM. Posiada kompletne wyposażenie - nóż i głowicę żyłkową typu Easy Revind. Głowica posiada system bez narzędziowego nawijania żyłki. Dzięki zastosowaniu aluminiowych elementów kosa cechuje si..
1299,00 zł
Kosa Spalinowa SOLO by AL-KO 116 B (127483) Podstawowe informacje Silnik spalinowy 1.0 KM Bardzo wydajny silnik spalinowy. Nowoczesna obudowa z tworzywa PP zapewnia mu ochronę i optymalne chłodzenie. ..
699,00 zł
Kosa Spalinowa SOLO by AL-KO 120 (127153) Podstawowe informacje Silnik spalinowy 1.5 KM Bardzo wydajny silnik spalinowy. Nowoczesna obudowa z tworzywa PP zapewnia mu ochronę i optymalne chłodzenie. ..
849,00 zł
Kosa Spalinowa solo by AL-KO 126 B
-20 %
Kosa Spalinowa solo by AL-KO 126 B — Kosa Spalinowa Podstawowe informacje o kosie sbA 126 B Mocny silnik spalinowy 1 KMNowa generacja silników w kosach solo by AL-KO z systemem Easy Start. Są to silniki z technologią obniżającą emisję spalin i przedłużającą ich żywotność. Silniki s..
799,00 zł 999,00 zł
Kosa Spalinowa solo by AL-KO 130 B
-14 %
Kosa Spalinowa solo by AL-KO 130 B — Kosa Spalinowa Podstawowe informacje o kosie sbA 130 B Mocny silnik spalinowy 1 KMNowa generacja silników w kosach solo by AL-KO z systemem Easy Start. Są to silniki z technologią obniżającą emisję spalin i przedłużającą ich żywotność. Silniki s..
949,00 zł 1099,00 zł
Kosa Spalinowa SOLO by AL-KO 137 SB (127229) Podstawowe informacje Silnik spalinowy 2.0 KM Bardzo wydajny silnik spalinowy. Nowoczesna obudowa z tworzywa PP zapewnia mu ochronę i optymalne chłodzenie. ..
1199,00 zł
Kosa Spalinowa solo by AL-KO 140 B — Kosa Spalinowa Profesjonalny pas nośnyKosa spalinowa solo by AL-KO dostarczana jest razem z profesjonalnymi szelkami. Jest to bardzo wygodny podwójny pas do profesjonalnej pracy. Posiada on miękką wyściółkę, pas biodrowy i bardzo liczne..
1299,00 zł
Kosa Spalinowa solo by AL-KO 151 B — Kosa Spalinowa Profesjonalny pas nośnyKosa spalinowa solo by AL-KO dostarczana jest razem z profesjonalnymi szelkami. Jest to bardzo wygodny podwójny pas do profesjonalnej pracy. Posiada on miękką wyściółkę, pas biodrowy i bardzo liczne..
1499,00 zł
Wyświetlono: 1 do 12 z 14 (2 stron)