Menu
Koszyk

Spalinowe

Kosiarka spalinowa - sprzęt spotykany w prawie każdym ogrodzie

kosiarka spalinowa al-ko

Każdy z nas marzy o zadbanym ogrodzie z idealnie przyciętą trawą. Takie idealny ogród byłby powodem do dumy. Często jest to jednak związane ze sporą ilością czasu poświęconego dla uzyskania wyśnionego efektu. Dla niektórych dbanie o trawnik będzie procesem żmudnym i obowiązkiem, który trzeba odhaczyć. Dla innych zaś będzie to odprężająca czynność bądź cotygodniowy rytuał. Bez względu na to, do której z grup postanowisz dołączyć, jeśli posiadasz ogromny ogród lub mały skrawek trawnika to na pewno będziesz potrzebował odpowiedniego sprzętu, by o ten trawnik zadbać.
Nigdy wcześniej oferty kosiarek nie były tak rozbudowane, jak dziś. Występują one w wielu różnych stylach i wzorach, posiadają zróżnicowane funkcje oraz zastosowania. Niektóre z nich są dedykowane konkretnym rodzajom trawników. Ten ogromny wybór w rodzajach kosiarek może powodować mętlik w głowie. Warto jednak zorientować się w dostępnych ofertach i wybrać taką dobrej jakości i odpowiednią dla naszego ogrodu.

Kosiarka na mały i duży ogród


Kosiarki spalinowe do trawy będą najlepszym wyborem dla trawników o każdej powierzchni. 5-15 ar to najczęściej spotykana wielkość ogrodów dedykowana kosiarkom spalinowym. Możliwe będzie oczywiście użytkowanie tego typu kosiarki na mniejszych jak i większych trawnikach. Są one bowiem bardzo uniwersalne i w rzeczywistości nie mają ograniczeń dot. wielkości trawnika. Kosiarki spalinowe mają największą moc spośród wszystkich rodzajów kosiarek, są urządzeniami głośnymi i ciężkimi, ale jednocześnie najbardziej wydajnymi. Będą one dobrym wyborem dla dużych ogrodów oraz takich z nierównym terenem. Jeżeli posiadasz ogród o jeszcze większej powierzchni warto rozważyć zakup większej maszyny. Tutaj z pomocą przychodzą traktorki do koszenia trawy.

Czym charakteryzuje się kosiarka spalinowa?


Przede wszystkim nie jest ona kłopotliwa w obsłudze. Pozwala na szybkie i sprawne koszenie trawy. Dzięki ekonomicznemu silnikowi mamy zapewnione mniejsze zużycie paliwa. Mimo intensywnej eksploatacji zapewnia też długą żywotność urządzenia. Regulacja wysokości koszenia trawy umożliwia płynną pracę niezależnie od warunków terenu, a system tnący z nożami o odpowiednim profilu pozwala na staranne, ale zdecydowane cięcie trawy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na szerokie bieżnikowane koła zapewniające świetną przyczepność. Solidna konstrukcja, dyfuzor powietrzny, system mulczowania czy system antywibracyjny będą dodatkowymi atutami.

Kosiarki spalinowe używane – czy warto rozważyć ich zakup?


Dla sporej części klientów czynnikiem determinującym zakup kosiarki będzie oczywiście cena. Wybierając pomiędzy kosiarką nową a używaną, pamiętajmy o tym, że w przypadku kosiarki używanej:
  • nie znamy historii serwisowania i naprawy urządzenia
  • nie mamy możliwości skorzystania z gwarancji i serwisu
Pamiętajmy, że korzystanie z gwarancji oraz serwisu przysługuje klientowi kupującemu nowy produkt. Jeśli więc myślimy o zakupie jakościowej kosiarki, która posłuży nam przez wiele sezonów, weźmy pod uwagę wspomniane przed chwilą czynniki. Jeżeli chcemy kupić sprzęt taniej to warto rozejrzeć się za promocją – kosiarki spalinowe możemy również znaleźć w konkurencyjnych, promocyjnych cenach. Najłatwiej będzie trafić na takie kosiarki pod koniec sezonu. Warto jednak rozejrzeć się i zorientować w ofertach tuż przed jego rozpoczęciem, kiedy gama produktów jest bardzo szeroka i bogata w nowe modele urządzeń.

Napęd – czy jest niezbędny i dlaczego warto?


Kosiarki spalinowe z napędem są dziś bardzo popularnym rozwiązaniem. Dlaczego? Usprawniają one pracę w ogrodzie i nie wymagają dużego nakładu siły. W przypadku braku napędu będziemy musieli użyć siły, by kosiarka ruszyła z miejsca oraz określić jej kierunek jazdy. Natomiast w przypadku kosiarki z napędem odczujemy dużą różnicę i lekkość podczas koszenia trawy.
Kosiarki spalinowe bez napędu będą dobrym wyborem dla mniejszych ogrodów. Skoszenie trawy nie będzie wymagało dużo siły i generowało szybkiego zmęczenia. Jednak dla bardziej rozległych terenów lepszą opcją będą urządzenia z napędem.

Oferta kosiarek do trawy na rynku jest bardzo szeroka. Możemy zdecydować się na:

  • kosiarkę o małej lub dużej szerokości koszenia
  • na taką z napędem lub bez
  • z wyrzutem trawy tylnym i/lub bocznym
  • na kosiarkę z funkcją mulczowania albo taką z koszem.
Pamiętajmy o tym przy wyborze odpowiedniego sprzętu do naszego ogrodu. Zapoznajmy się z ofertą, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości poprośmy sprzedawcę o radę.
AL-KO 4.67 P-B BIO — Kosiarka Spalinowa Kosiarka 4.67 P-B BIO to kosiarka mulczująca nie posiadająca kosza. Trawa po ścięciu zostaje zmielona i wyrzucona na trawnik jako naturalny nawóz. Poza mulczowaniem kosiarka może pracować z deflektorem wyrzutu bocznego. Maszyna wyposażona jest w silnik reno..
1799,00 zł
AL-KO 4.68 P-A BIO — Kosiarka Spalinowa Kosiarka 4.68 P-A BIO to model kosiarki typowo mulczującej. Nie posiada ona kosza na trawę. Trawa po ścięciu jest mielona przez noże i wyrzucana na trawnik jako naturalny nawóz. W razie potrzeby zamiast mulczowania można bardzo łatwo skorzystać z fu..
1699,00 zł
AL-KO .468 SP-A BIO — Kosiarka Spalinowa z napędem Kosiarka 4.68 SP-A BIO to kosiarka mulczująca wyposażona dodatkowo w napęd na przednie koła. Jest to wygodne rozwiązanie wymagające mniej wysiłku niż standardowy napęd na koła tylne. Kosiarka posiada mocny silnik AL-KO pro z systemem QSS. W razie..
1999,00 zł
AL-KO 42.1 P-A Comfort — Kosiarka Spalinowa Kosiarka 42.1 P-A Comfort to najmniejsza z kosiarek spalinowych w ofercie AL-KO. Sprzęt idealny do małych, ciasnych ogrodów pełnych wąskich przejść i wielu drzew. Kosiarka jest bardzo lekka, ułatwia to jej prowadzenie i manewrowanie pomiędzy przeszkodam..
1449,00 zł
AL-KO 46.0 SP-A Comfort — Kosiarka Spalinowa z napędem Kosiarka 46.0 SP-A Comfort to ciekawa propozycja przeznaczona na małej i średniej wielkości ogrody. Jest łatwa w manewrowaniu i wygodna w użytkowaniu. Warty uwagi jest kompozytowy kosz o pojemności 60 l oraz duże koła tylne. Kosiarka posiada ..
1799,00 zł
AL-KO 46.0 SP-A Plus Comfort — Kosiarka Spalinowa z napędem Kosiarka 46.0 SP-A Plus Comfort to mocny model w dobrej cenie. Posiada silnik AL-KO Pro 145 z systemem QSS pozwalającym na bardzo łatwe odpalenie lekkim pociągnięciem linki. Kosiarka posiada technologię Max Air Flow czyli lepsze zbierani..
1799,00 zł
AL-KO 46.0 SP-B Comfort — Kosiarka Spalinowa z napędem Kosiarka 46.0 SP-B Comfort to wielofunkcyjne urządzenie. Pozwala zbierać ściętą trawę do kosza, mulczować ją lub korzystając z deflektora wyrzutu bocznego ułożyć ją równomiernie na trawniku. Kosiarka wyposażona jest w silnik renomowan..
2299,00 zł
AL-KO 46.0 SPI-B Comfort — Kosiarka Spalinowa z napędem Kosiarka 46.0 SPI-B Comfort wyposażona została w silnik Briggs & Stratton z elektrycznym rozrusznikiem, pozwalającym łatwo odpalić kosiarkę kluczykiem. Kosiarka posiada pojemy, łatwy w obsłudze kosz oraz system mulczowani..
2829,00 zł
AL-KO 46.4 SPED-A Comfort — Kosiarka Spalinowa z napędem Kosiarka 46.4 SPED-A Comfort to interesujący model wyposażony w elektryczny rozrusznik przy zachowaniu standardowej linki rozruchu ręcznego. W przypadku rozładowania baterii nadal będziemy mogli uruchomić silnik. Kosiarka posiada sy..
2479,00 zł
AL-KO 470 SP-A Premium — Kosiarka Spalinowa z napędem Kosiarka AL-KO 470 SP-A Premium to idealny sprzęt do średniej wielkości ogrodów. Maszynę wyróżnia bardzo mocny silnik AL-KO Pro i pojemny kosz na ściętą trawę. Szerokość koszenia 46 cm pozwala na łatwe manewrowanie między przes..
1899,00 zł
AL-KO 470 SP-B Premium — Kosiarka Spalinowa z napędem Kosiarka AL-KO 470 SP-B Premium to kosiarka wyposażona w mocny silnik renomowanego producenta Briggs & Stratton. Cechuje się dużym koszem na ściętą trawę oraz solidnym napędem zmniejszającym wysiłek podczas pracy. Kosiarka posiada ..
2349,00 zł
AL-KO 470 SP-H Premium — Kosiarka Spalinowa z napędem Kosiarka AL-KO 470 SP-H Premium to interesujący model w dobrej cenie. Maszyna posiada mocny silnik Honda GCV 145, solidny napęd oraz kosz o pojemności aż 70 litrów. Kosiarka poza zbieraniem trawy do kosza posiada funkcję mulczowania trawy oraz..
2499,00 zł
Wyświetlono: 1 do 12 z 70 (6 stron)