Menu
Koszyk

Elektryczne

Kosiarka elektryczna – poręczny pomocnik w ogrodzie


kosiarka elektryczna

Kiedy i dlaczego warto się zdecydować na kosiarkę elektryczną?


Kosiarka elektryczna będzie doskonałym wyborem dla mieszkających w domkach szeregowych bądź w mieście, ponieważ jest stosunkowo cicha w eksploatacji i nie generuje spalin. Dzięki temu ostatniemu jest również ekologiczną opcją. Wymaga ona bliskości źródła zasilania, ponieważ niezbędny jest kabel. Z tego powodu zalecana jest do małych ogrodów oraz takich o średniej wielkości. Kosiarka elektryczna będzie się również świetnie sprawdzać na różnego rodzaju skarpach i nierównościach terenu.

Czym się charakteryzują elektryczne kosiarki do trawy?


Do cech charakterystycznych tego rodzaju kosiarek należą:
  • wygodna i prosta obsługa
  • niewielki ciężar urządzenia
  • niska emisja hałasu
  • silnik niewymagający konserwacji
  • dokładność w cięciu trawy.
kosiarka elektryczna AL-KO

Kosiarki proste w użytkowaniu


Kosiarki elektryczne posiadają często uchwyt, który umożliwia łatwy transport. Są proste w użytkowaniu między innymi dlatego, że kosz jest bardzo łatwy w opróżnieniu, a rękojeść wygodna w składaniu. Dodatkowo wysokość koszenia można zmienić przy pomocy jednej ręki, co jest łatwe i wygodne. Jest to spowodowane mocnym mechanizmem sprężynowym.

Mulczowanie w kosiarkach zasilanych prądem


Jeśli chcemy, aby nasza kosiarka elektryczna do trawy posiadała opcję mulczowania, wystarczy zamontować klin do mulczowania. Jest to bardzo prostą czynnością i nie wymaga dodatkowych narzędzi. Dzięki tej funkcji kosiarka będzie rozsypywać drobno posiekaną trawę jako naturalny nawóz.

Napęd w kosiarce elektrycznej


Wśród oferty kosiarek elektrycznych możemy zauważyć również kosiarki elektryczne z napędem.Czym będą różnić się modele bez napędu od tych wyposażonych w napęd? Należy pamiętać, że podstawową zaletą napędu na koła jest brak konieczności pchania urządzenia. W przypadku kosiarek bez napędu warto zauważyć, że będą one lżejsze od modeli z napędem, ponieważ nie posiadają przekładni napędowej. Mniejsza waga ułatwia manewrowanie kosiarką oraz jej przenoszenie, co świetnie sprawdza się w ogrodach z różnymi załamaniami terenu, zakrętami i zakamarkami. Kosiarki elektryczne bez napędu będą również na pewno tańsze, zarówno przy zakupie, jak i przy serwisowaniu.
Kosiarka Elektryczna AL-KO Comfort 34 E  - 1200 W (112857) Funkcje kosiarki Praca z koszem (37l)Duży i wygodny w obsłudze kosz ze wskaźnikiem napełnienia zapewnia komfortową pracę w każdych warunkach. Mulczowanie - mielenieMulczowanie chroni glebę i przyczynia..
669,00 zł
Kosiarka Elektryczna AL-KO Comfort 40 E BIO - 1400 W (112858)Funkcje kosiarki Praca z koszem (43l)Duży i wygodny w obsłudze kosz ze wskaźnikiem napełnienia zapewnia komfortową pracę w każdych warunkach. Mulczowanie - mielenieMulczowanie chroni glebę i przyczynia się d..
799,00 zł
Kosiarka Elektryczna AL-KO Silver 46.4 E Comfort - 1600 W (3in1) (113103)Funkcje kosiarki Praca z koszem (65l)Duży i wygodny w obsłudze kosz ze wskaźnikiem napełnienia zapewnia komfortową pracę w każdych warunkach. Mulczowanie - mielenieMulczowanie chroni glebę i przy..
1399,00 zł
Kosiarka elektryczna Stiga Collector 39 E - 1400 W Stiga  Stiga to szwedzka marka produkująca maszyny i urządzenia ogrodnicze, w tym m.in.: kosiarki, traktorki ogrodowe. Znana jest również jako producent sprzętu sportowego. Wszystkie oferowane ..
442,00 zł
WOLF-Garten A 340 E - 1400 W — Kosiarka Elektryczna Funkcje kosiarki WOLF-Garten A 340 E Praca z koszem (35l) Kosiarka posiada kosz o pojemności 35 l wykonany z mocnego materiału. Dodatkowo wyposażony został we wskaźnik napełnienia. Opadnie on gdy kosz będzie p..
899,00 zł
WOLF-Garten A 370 E - 1600 W — Kosiarka Elektryczna Funkcje kosiarki WOLF-Garten A 370 E Praca z koszem (40l)Kosiarka posiada kosz o pojemności 40 l wykonany z mocnego materiału. Dodatkowo wyposażony został we wskaźnik napełnienia. Opadnie on gdy kosz będzie pełny. ..
999,00 zł
WOLF-Garten A 400 E - 1400 W — Kosiarka Elektryczna Funkcje kosiarki WOLF-Garten A 400 E Praca z koszem (45l)Kosiarka posiada kosz o pojemności 45 l wykonany z mocnego materiału. Dodatkowo wyposażony został we wskaźnik napełnienia. Opadnie on gdy kosz będzie pełny. ..
1099,00 zł
WOLF-Garten A 400 EA - 1400 W — Kosiarka Elektryczna Funkcje kosiarki WOLF-Garten A 400 EA Praca z koszem (55l) Kosiarka posiada kosz o pojemności 55 l wykonany z mocnego materiału. Dodatkowo wyposażony został we wskaźnik napełnienia. Opadnie on gdy kosz będzie..
1330,00 zł
Wyświetlono: 1 do 12 z 15 (2 stron)