Menu
Koszyk

Wertykulatory

wertykulator elektryczny al-ko

Odświeżenie trawnika? Wertykulator służy pomocą!


Piękny trawnik nie kończy się na koszeniu trawy. Pielęgnacja terenów zielonych polega również na wielu dodatkowych czynnościach. Jednym z kluczowych zabiegów jest wertykulacja trawnika.

Na czym polega wertykulacja i aeracja?


Wertykulacja trawnika polega na cięciu darni na głębokość +/- 1cm. A co ma na celu? Celem wertykulacji jest pozbycie się zbitego mchu i martwej trawy. Dzięki temu trawa ma lepszą i łatwiejszą możliwość wzrostu.

Czy odświeżenie trawnika to tylko wertykulacja?


Drugą czynnością wspomagającą odświeżenie trawnika jest jego aeracja. Aeracja ma na celu wykonanie otworów w ziemi, które pomagają w napowietrzeniu powierzchni. Dodatkowo pomaga ona w przenikaniu wody i substancji odżywczych do korzeni.
Warto mieć świadomość, że możemy spotkać urządzenia, które łączą w sobie cechy wertykulatora i aeratora. Jest to bardzo wygodna opcja.

Kiedy skupić się na odświeżeniu trawnika?


Odpowiednim czasem na wertykulację trawnika jest wiosna. Dzięki takiej czynności wiosną, trawa ma w późniejszym czasie lepszą możliwość wzrostu. Czasami zdarza się, że trawnik wymaga wertykulacji również jesienią.
wertykulator spalinowy al-ko

Rodzaje wertuklatorów


Wertykulatory do trawy dzielimy na elektryczne, spalinowe i manualne(ręczne).

Wertykulator ręczny świetnie sprawdzi się w niewielkim ogródku przydomowym czy ogródku działkowym. Tego rodzaju wertykulator przypomina grabie. Są one wyposażone w bardzo wąskie i ostre ząbki. Wertykulator ręczny często posiada kółka ułatwiające prowadzenie urządzenia.

Wertykulator elektryczny sprawdzi się na niezbyt wielkich powierzchniach. Ma to związek z tym, że urządzenie elektryczne wymaga dostępu do prądu.

Wertykulator spalinowy to urządzenie dobre dla większych powierzchni. Spełni on swoje zadanie również na mniejszych powierzchniach bez dostępu do prądu. Urządzenie tego typu gwarantują większą swobodę poruszania. Dodatkowym atutem jest większa moc urządzenia.
Wertykulator ręczny na kółkach Wolf Garten UR-M 3 Wertykulacja trawnika to konieczny zabieg, który pozwala na usunięcie z jego powierzchni zalegających obumarłych szczątek roślin i mchu. Wertykulator UR-M 3 posiada kółka boczne, dzięki którym praca jest łatwa i lekka. Praca wertykulatorem ręcznym n..
209,00 zł
Profesjonalny Wertykulator Spalinowy SOLO by AL-KO 518 (127375)Urządzenie niezbędne do prawidłowej pielęgnacji trawnika.Funkcje i zalety Mocny silnik HondaMocny silnik Honda GP 160 pozwala profesjonalistom na niezawodną pracę. WertykulacjaWertykulacja polega na u..
3699,00 zł
Wertykulator akumulatorowy AL-KO SF 4036 - Energy Flex Seria urządzeń akumulatorowych AL-KO Energy Flex Innowacyjne, przyjazne dla środowiska i czyste - to wspólne motto przyświecające seriom urządzeń akumulatorowych AL-KO. Dzięki nim wszystkie typowe pr..
899,00 zł
Wertykulator Elektryczny AL-KO COMBI CARE 36 E Comfort (113465) Urządzenie niezbędne do prawidłowej pielęgnacji trawnika. Funkcje Napowietrzanie Napowietrzanie umożliwia optymalne zaopatrzenie trawnika w składniki odżywcze, światło, powietrze i wodę. ..
699,00 zł
Wertykulator Elektryczny AL-KO COMBI CARE 36.8 E ComfortFunkcje wertykulatora NapowietrzanieNapowietrzanie umożliwia optymalne zaopatrzenie trawnika w składniki odżywcze, światło, powietrze i wodę. WertykulacjaWertykulacja polega na usunięciu z powierzchni trawnika po..
699,00 zł
Wertykulator Elektryczny AL-KO COMBI CARE 38 E Comfort
-11 %
Wertykulator Elektryczny AL-KO Combi Care 38 E Comfort (112800)Urządzenie niezbędne do prawidłowej pielęgnacji trawnika. Funkcje NapowietrzanieNapowietrzanie umożliwia optymalne zaopatrzenie trawnika w składniki odżywcze, światło, powietrze i wodę. WertykulacjaWe..
599,00 zł 674,00 zł
#lewy { float:left; width:33%; font-size:1em; line-height:1.5em; } #lewy p { border:none; border-left:none; margin:0px 10px 10px 0px; padding:0px; } #srodek { float:left; width:33%; font-size:1em; ..
486,00 zł
#lewy { float:left; width:33%; font-size:1em; line-height:1.5em; } #lewy p { border:none; border-left:none; margin:0px 10px 10px 0px; padding:0px; } #srodek { float:left; width:33%; font-size:1em; ..
745,00 zł
Wertykulator Spalinowy AL-KO COMBI 38 P Comfort (112799)Urządzenie niezbędne do prawidłowej pielęgnacji trawnika. Funkcje NapowietrzanieNapowietrzanie umożliwia optymalne zaopatrzenie trawnika w składniki odżywcze, światło, powietrze i wodę. WertykulacjaWerty..
1499,00 zł
Wyświetlono: 1 do 9 z 9 (1 stron)