Menu
Koszyk

Listwowe

Kosiarka listwowa – dla jakiego ogrodu będzie ona najlepszym rozwiązaniem?

kosiarka akumulatorowa al-ko

Kosiarki listowe będą bardzo dobrym wyborem dla dużych trawników. Sprawdzą się w ogrodach o dużej powierzchni i ogrodach naturalnych. Staną również na wysokości zadania na dużych łąkach. W jakich jeszcze przypadkach będą pomocne? Kosiarki listwowe doskonale spiszą się do ścinania roślinności na paszę. Dzieje się tak dlatego, że nie rozdrabniają one trawy podczas koszenia. Jest to podstawowa różnica między nimi a kosiarkami rotacyjnymi. Wspomniane cechy sprawiają, że kosiarki z listwą świetnie sprawdzą się w dwóch branżach – rolnictwie i leśnictwie.

Jak działa kosiarka listwowa?


Kosiarka listwowa jest wyposażona w specjalnie utwardzane noże. Mają one również bezstopniową regulację prowadnic. Zabierak zamontowano pod obudową. Dzięki temu zabierak się tak nie brudzi, a dodatkowo zwiększa się jego trwałość. Kosiarki listwowe charakteryzuje perfekcyjne odkładanie pokosu. Dlaczego? Dzieje się tak dzięki odkładaczowi pokosu, który jest ruchomy. Trawa nie spada wówczas na osłonę. Dodatkowo odkładanie pokosu jest bardziej sprawne poprzez mniejszą odległość między listwą a kołem.

Kosiarki listwowe mają bardzo ergonomiczną budowę. Zapewnia ona komfort koszenia trawy na wysokim poziomie. Regulacja wysokości uchwytu oraz amortyzacja drgań są w tej kwestii bardzo ważne. Pozwalają one na prosty transport kosiarki oraz łatwe posługiwanie się nią w terenie.

Urządzenia listwowe można wykorzystać również poza sezonem letnim. Mogą być one bardzo przydatne zimą. Wystarczy jedynie zamocowanie akcesoriów uzupełniających – pługu śnieżnego oraz łańcuchów śniegowych.

kosiarka akumulatorowa al-ko
Cechy kosiarek listwowych:
  • Duża moc
  • Noże zamocowane na listwie
  • Regulowana amortyzacja drgań
  • Regulowane prowadnice
  • Ergonomiczna kierownica
  • Szerokie opony
  • Możliwość doczepienia osprzętu do odśnieżania
#lewy { float:left; width:33%; font-size:1em; line-height:1.5em; } #lewy p { border:none; border-left:none; margin:0px 10px 10px 0px; padding:0px; } #srodek { float:left; width:33%; font-size:1em; ..
4200,00 zł
Kosiarka Listwowa AL-KO BM 875 III (112872)Podstawowe informacje Mocny silnik B&S 625EXi (8,5 Nm*)Mocny i wydajny silnik Briggs & Stratton 625EXi.*) Moment obrotowy silnika przy obrotach 2600 rpm (wyższa wartość oznacza większą moc silnika). Perfekcyjne odkład..
4999,00 zł
Wyświetlono: 1 do 2 z 2 (1 stron)