Jak dobrać nóż do kosiarki

Aby prawidłowo dobrać nóż do kosiarki należy zwrócić uwagę na kilka aspektów:


1) Producent (marka) i model kosiarki.
W opisie noża na naszej stronie podajemy typowe marki i modele, do których pasuje nóż jednak nie sposób wymienić ich wszystkich.  Dlatego najlepszym sposobem na dobór noża jest jego pomiar.
2) Oryginalny numer części.
Możliwe, że na Twoim nożu zachował się jeszcze oryginalny nr części. Jest on bardzo pomocny w doborze noża jednak jeżeli różni się od tego, który podajemy w opisie, to wcale nie oznacza, że nasz nóż nie będzie pasował do Twojej kosiarki. Producenci często zastępują numery części, wcale ich nie modyfikując.
3) Zdjęcie noża.
Twój nóż może różnić się od zdjęcia zamieszczonego w naszym sklepie. Nie oznacza to, że nie będzie pasował do Twojej kosiarki. Od wyglądu ważniejsze są parametry techniczne podane poniżej.
4) Długość noża.
Długość noża mierzymy po dłuższej przekątnej. Na stronie podajemy długość w przybliżeniu do 5 mm.
5) Średnica otworu centralnego.
Bardzo ważny element doboru noża. Różnica do 2 mm może wynikać ze sposobu pomiaru. Jeżeli pozostałe parametry się zgadzają to nóż najprawdopodobniej będzie pasował do Twojej kosiarki. Zdarzają się również otwory o niekulistym kształcie. W takim przypadku zwróć szczególną uwagę na zdjęcie.
6) Średnica otworów bocznych (jeżeli występują).
Nie wszystkie noże posiadają otwory boczne a nawet jeśli występują to w wielu przypadkach są one niewykorzystywane. Sprawdź czy w Twojej kosiarce jest element który wchodzi w te otwory.  Jeżeli nie, to nie musisz sprawdzać ich średnicy.
7) Rozstaw otworów bocznych (jeżeli występują).
Rozstaw mierzy się centralnie czyli pomiędzy środkami otworów. 
8) Czy nóż posiada funkcję mulczowania?
Ostrze noża z funkcją mulczowania zazwyczaj jest wygięte.
9) Czy nóż posiada funkcję zbierania trawy do kosza?
Taką funkcje posiada 90% noży do kosiarek. Można ją poznać po charakterystycznych "skrzydełkach" lub "łopatach" na obu końcach noża. 


Na rynku dostępnych jest aktualnie około 500 modeli noży do kosiarek.  Jeżeli noża do Twojej kosiarki nie znalazłeś w naszym sklepie to zapewne jesteśmy wstanie go dla Ciebie szybko zamówić.  W zapytaniu prosimy podać jak najwięcej danych kosiarki oraz samego noża (nie musisz podawać wszystkich jednak im więcej uzyskamy informacji tym szybciej znajdziemy dla Ciebie odpowiedni nóż). Dołożymy wszelkich starań żeby jeszcze tego samego dnia przedstawić konkretną ofertę noża.


Jak dobrać nóż do kosiarki

  • Wyświetleń: 12243
  • Kod produktu: NNZ
  • Status: Niedostępny
  • 0,00zł
Loading...
Loading...